Відбулося спільне засідання Комітету педагогічних наук Польської академії наук та вченої ради ЛНУ імені Тараса Шевченка.
29 вересня в місті Варшава (Республіка Польща) відбулася визначна подія для представників педагогічної науки України та Польщі – спільне засідання Комітету педагогічних наук Польської академії наук та вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, результатом якого стало підписання Угоди про співпрацю в науковій та освітній діяльності.
Захід було організовано представниками обох сторін: з польської сторони – головою Комітету педагогічних наук Польської академії наук, професором Агнешкою Цибаль-Міхальською; з української сторони – Президентом НАПН України Василем Кременем, академіком-секретарем Відділення філософії освіти, загальної та дошкільної педагогіки НАПН України Світланою Сисоєвою, головою вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, академіком НАПН України Віталієм Курилом, ректором університету, директором НДЦ на базі НАПН України Оленою Караман.
Засідання відбувалося в центрі Варшави, Палаці культури і науки, у змішаному (очно-дистанційному) форматі. Від Луганського національного університету імені Тараса Шевченка на заході були присутні 11 членів вченої ради, інші взяли участь в режимі онлайн.
На початку заходу від головуючої на засіданні проф. Агнешки Цибаль-Міхальської, проф. Світлани Сисоєвої, проф. Віталія Курила, проф. Олени Караман прозвучали привітання та слова безмежної вдячності освітянам і науковцям України та Польщі, українському та польському народам, Президентам України та Польщі за спільні позиції та дії в боротьбі російською агресією проти України та всього цивілізованого світу.
Теми засідання – «Вища освіта в Україні в умовах воєнного стану: «переміщені університети», «Вища освіта в Польщі – розвиток дисципліни педагогіки, виховання молодих науково-педагогічних кадрів у дусі високої наукової і методичної культури» – мали на меті познайомити українських і польських колег з феноменом «переміщеного університету», що з’явився та був уведений до наукового і правового обігу вченими ЛНУ імені Тараса Шевченка внаслідок російського вторгнення в Україну, окупації територій та університетів (2014, 2022 рр.); здійснити обмін досвідом підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації в Україні та Республіці Польща; визначити напрями співпраці в освітній та науковій діяльності для спільної боротьби проти російської агресії та відстоювання європейських цінностей.
Відповідно до порядку денного на засіданні прозвучали доповіді науковців – членів вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка та Комітету педагогічних наук Польської академії наук:
- проф. Віталія Курила «Переміщений університет як нове явище в освіті України: історія, проблеми, дії»;
- проф. Олени Караман «Наукова діяльність переміщеного університету та підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації»;
- проф. Маріана Новака «Просування та підтримка наукових кадрів у Польщі (правові положення – нормативні акти – хороші практики) у діяльності Ради наукових досліджень»;
- проф. Кшиштофа Рубахи «Функціонування та науково-публікаційний доробок Лабораторії інструментарію дослідження під керівництвом голови секції «Методологія педагогічних досліджень» Комітету педагогічних наук Польської академії наук.
Доповіді вчених викликали жвавий інтерес, цікаві обговорення та дискусії з боку всіх учасників.
Яскравим фіналом засідання стало підписання Угоди про співпрацю між Комітетом педагогічних наук Польської академії наук та вченою радою Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, яку було урочисто скріплено підписами проф. Агнешки Цибаль-Міхальської та проф. Віталія Курила.
Учасники зустрічі обмінялися сувенірами, контактами та продовжили спілкування в неформальній атмосфері.
Національна академія педагогічних наук України, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка висловлюють щиру вдячність проф. Агнешці Цибаль-Міхальській, членам Комітету педагогічних наук Польської академії наук за потужну підтримку науковців і освітян України в умовах війни на шляху до Перемоги та відновлення справедливого миру в Європі.
Прес-центр Луганського національного університету імені Тараса Шевченка
Зміст цього документу є виключно відповідальністю ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та ні в якому разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу.