Підсумкова конференція Проєкту ЄС. День I

16 листопада у ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася підсумкова конференція проєкту міжнародної технічної допомоги «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процес консолідації суспільства в Україні». (Intensification of the Influence of Teachers of the Luhansk Region on the Process of Consolidation of Society in Ukraine).

Після реєстрації учасників та відкриття конференції, було оголошено програму та принцип роботи в рамках заходу.

На зустрічі були присутні ректорка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олена Караман, голова Вченої ради Віталій Курило, голова Первинної профспілкової організації університету Володимир Мороз, директори, викладачі структурних підрозділів, співробітники, студенти та запрошені до участі в заході.

Гостями конференції були голова Лубенської міської ради Олександр Грицаєнко, керівник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради Мирослав Костенко та вчителі шкіл Лубенського району.

Модератором заходу була Ірина Мигович, начальник відділу міжнародних зв’язків Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка».

У дискусії взяли участь:

• Віталій Курило, голова Вченої ради ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка», керівник проєкту;
  • Олена Караман, ректор ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка»;
  • Ірина Цимбал, директор Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти;
  • Надія Січкар, директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Лубенської міської ради.

У такий складний для нашої країни час тема інклюзивного розвитку, відновлення та розбудови громад є дуже важливою, адже вторгнення в нашу країну росії призвело до значної гуманітарної та суспільної кризи. Основною метою зустрічі є поширення європейського досвіду і залучення молоді на принципах інклюзії. Важливо усвідомити, що побудова інклюзивного і гендерно чутливого середовища є стратегічним завданням кожної цивілізованої країни, а сама інклюзивна освіта неможлива без таких ключових засад, як: прийняття різноманітності, вміння, навички, підтримка, співпраця, професійний розвиток тощо.

Далі, після завершення цікавої, пізнавальної дискусії, для присутніх було проведено практикум  під назвою «Соціально-психологічні аспекти консолідації суспільства в кризових умовах та інструменти роботи з населенням, учнями і студентами», модератором якого була ректорка ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» Олена Караман.

Сучасна людина зазнає постійного випробовування на міцність своєї життєвої стійкості, особливо під час збройної агресії рф, тому такі практики є дуже корисними в наш час. Формування і вивчення резильєнтності є важливим, ще й тому, що розуміння людської спроможності до психологічної позитивної адаптації в несприятливих обставинах може допомогти фахівцям з психічного здоров’я розробляти спеціальні психотехнології  для психопрофілактики та розвитку резильєнтності, життєстійкості, стресостійкості; розвитку здатності самостійно долати стресові ситуації тощо.

Завершився захід підведення підсумків Конференції, обговоренням її важливих питань зі зворотнім зв’язком та анкетуванням.

Відділ маркетингу ЛНУ імені Тараса Шевченка

Команда Проєкту ЄС