Результати конкурсу «Мови і культури світу»

На факультеті іноземних мов підбили підсумки конкурсу «Мови і культури світу».

У період з березня по квітнь 2023 року факультетом іноземних мов проводився Всеукраїнський конкурс для учнів 9–11-х класів закладів загальної середньої освіти «Мови та культури світу». Запрошеними до участі у конкурсі були учні з усіх кутків України.
Організаційний комітет конкурсу отримав більше 130 робіт з 6 секцій:

1. 1. Художнє виконання ліричного твору англійською / німецькою / французькою / іспанською мовою (секція «Лірика»)
  2. 2. Художнє виконання уривку прозового художнього твору англійською / німецькою / французькою / іспанською мовою (секція «Художня проза»)
  3. 3. Художнє виконання уривку драматичного твору англійською / німецькою / французькою / іспанською (секція «Драматичний твір»)
  4. 4. Художнє виконання власного англомовного / німецькомовного / франкомовного / іспаномовного перекладу українського ліричного твору (пісні) / уривку з україномовної художньої прози (секція «Власний художній переклад»)
  5. 5. Виконання сучасної японської / китайської пісні (із можливістю використання косплей-елементів та акомпанементу) (секція «Східна пісня»)
  6. 6. Художнє виконання японського/китайського вірша або уривку прозового художнього твору (секція «Східний художній твір»)

Журі Конкурсу формувалось із викладачів факультету іноземних мов ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка».

Критеріями відбору конкурсних робіт були:

1. 1. Оригінальне творче втілення художнього виконання.
  2. 2. Наближеність вимови конкурсанта до мови оригіналу.
  3. 3. Для номінації «Художнє виконання власного перекладу» – оригінальність творчих ідей, покладених в основу перекладу; точність перекладу і близькість до оригіналу; чуття мови.
  4. 4. Акторська майстерність конкурсантів.

Визначення переможців Конкурсу журі здійснювало шляхом голосування, більшістю голосів.

Так, результатами роботи журі є наступні.

Виконання твору французькою мовою:

• 1 місце – Сидоренко Михайло;
  • 2 місце – Солодовнік Анастасія, Іванова Анастасія, Панасюк Віталіна, Тихонович Наталія;
  • 3 місце – Касіч Катерина, Павлів Діана, Томенко Ольга.

Спеціальний приз – Гонтарь Олександра, за власний переклад поезії Г.Сковороди “Всякому городу нрав і права”.

Виконання твору німецькою мовою:

• 1 місце – Загорулько Євдокія;
  • 2 місце – Флора Вероніка,  Таран Вероніка;
  • 3 місце – Коробенюк Яна,  Гетьман Ярослава, Мельниченко Анастасія.

Приз глядацьких симпатій – Колодій Анастасія.

За артистизм та оригінальне виконання – Коноплюк Арсеній.

За виконання власного німецькомовного перекладу українського ліричного твору – Мельник Евеліна.

Виконання твору англійською мовою:

1. 1. Художнє виконання ліричного твору англійською мовою (секція «Лірика»)
  • 1 місце – Калайтан Анна, Скуратовська Карина;
  • 2 місце – Джувага Ольга, Гапон Альона, Евтухова Юлія;
  • 3 місце – Глаткевич Руслана, Усанова Дарʼя.
  1. 2. Художнє виконання власного англомовного перекладу українського ліричного твору (пісні) / уривку з україномовної художньої прози (секція «Власний художній переклад»»)
  • 1 місце – Мелеш Марія, Терещенко Дарія, Тендітна Поліна;
  • 2 місце – Гагарова Олександр, Кравченко Софія, Кряк Анастасія, Клименко Андрій, Глуховцева Віталіна;
  • 3 місце – Сенько Анна, Савченко Віталіна, Серікова Тамара, Карманенко Дарина, Соліпіхін Назар, Берегова Анна.
  1. 3. Художнє виконання уривку прозового художнього твору англійською мовою (секція «Художня проза»)
  • 1 місце – Кушнір Вероніка Суходольска Оксана, Томенко Ольга;
  • 2 місце – Литвиненко Євгенія;
  • 3 місце – Іванюк Софія, Нарижна Яна, Сулима Лілія.

Відео конкурсантів можна буде побачити з 27 квітня 2023 року на сторінці факультету іноземних мов в Instagram (https://www.instagram.com/fim_lnu/ ) та Facebook (https://www.facebook.com/groups/1081529961978668 ).

Святкове вручення сертифікатів переможцям та учасникам конкурсу та їх вчителям буде проведено 29 квітня об 11:00 в актовій залі ПУЕТ (Полтавський університет економіки і торгівлі). Адреса: м. Полтава, вулиця Коваля, 3.

Додаткову інформацію можна дізнатися за телефонами: +380668614686, +380501688218.

Вітаємо усіх учасників і бажаємо усім творчої наснаги!

Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка