Інтерв’ю з головою вченої ради

Голова вченої ради ЛНУ Віталій Курило розповів в інтерв’ю про реалізацію проєкта ,,Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення мируˮ.

Наш університет досить часто виграє в проєктах та грантах від різних країн світу, зокрема й ЄС. Детально про те, в яких міжнародних проєктах та грантах бере участь Луганський національний університет імені Тараса Шевченка і, зокрема, обговорювали проєкт ,,Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення мируˮ та щодо переїзду нашого університету в м. Сєвєродонецьк розповів Віталій Курило.

  • Віталію Семеновичу, скажіть, будь-ласка, у яких міжнародних проєктах та грантах наш університет бере участь протягом цих 5 років, які ми знаходимося на Старобільщині?

Наш університет бере участь в багатьох проєктах та грантах, особливо з 2016 року. За рахунок цих проєктів ми розбудували інфраструктуру університету, обладнали біолого-медичну лабораторію та сучасну телестудію, 2 навчальні класи, отримали комп’ютерне обладнання та обладнання для гуртожитків.

Останній проєкт ,,Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення мируˮ  найбільший за останні роки. Ми єдиний університет Луганської області, який виграв проєкт та отримали грант на максимальну суму 1, 5 млн євро. Він пов’язаний з підготовкою та інтенсифікацією впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру на Луганщині. Проєкт розрахований на 3 роки. Він передбачає створення сучасного центру на базі корпусу нашого університету в м. Рубіжне, який буде об’єднувати 12 районів та структурні підрозділи нашого університету, які знаходяться на Луганщині. На його базі буде проводитися підготовка або перепідготовка вчителів, пов’язана з питаннями війни, миру та впливу вчителів на ці всі процеси.

  • Давайте детальніше поговоримо про останній проєкт. У чому полягає його важливість?

В першу чергу, ми беремо велику кількість учителів зі шкіл Луганської області, викладачів університету та студентів старших курсів. З ними будуть проводитися тренінги, майстер-класи, семінари, де вчимо людей бути неконфліктними, працювати з населенням, з дітьми, щоб знімати цю тематику войовничості. Нам треба змінювати настрої людей та будувати єдину державу, від Сходу до Заходу, в якій ми всі жили б і розуміли, що Україна – це їхня Батьківщина, наша єдина держава.

  • Що планується зробити під час реалізації цього проєкту?

Буде проводитися ряд заходів. В першу чергу, потрібно відібрати людей, потім провести з ними різні тренінги, семінари, видати методичну літературу для них, провести зустрічі з населенням. Потрібно підготувати людей, які були б готові нести цю ідею в маси.

  • Як саме буде відбуватися реалізація цього проєкту? Може заплановані якісь етапи?

Це довготривалий проєкт, який буде розвиватися ще довго.

  • Як це відобразиться на діяльності нашого університету?

На діяльності університету це відобразиться по-різному. По-перше, ми залучаємо велику кількість викладачів і студентів. По-друге, університет отримає матеріальне благо у вигляді ремонтів, а також літературу, буде створений сучасний видавничий центр.

  • Віталію Семеновичу, як це вплине на перспективи розвитку нашого університету?

Це один із елементів існування університету. Як що університет вважає себе серйозним регіональним центром, то він повинен впливати на різні сфери життя в регіоні. Роль закладу вищої освіти, його місія не замикається тільки в навчанні й випуску студента, вона полягає в тому, щоб впливати на різні  соціо-культурні, економічні, демографічні процеси в регіоні. Тому в цьому університет повинен бути локомотивом розвитку Луганщини. Він зосереджує в себе науковий, культурний, молодіжний, освітній потенціали й повинен давати проєкти, ідеї і сприяти цьому розвитку.

  • Чи можете Ви підтвердити переїзд нашого університету в м. Сєвєродонецьк?

Так, переїзд відбудеться. Це один із елементів діяльності університету. Так сталося, що університет розташувався в декількох містах, але ж це не філії. Це структурні підрозділи, які будуть виконувати повноцінні функції Луганського національного університету імені Тараса Шевченка. Сучасний університет вже й не вимагає створення одного кампусу, де будуть вчитися всі студенти. Ми обрали іншу стратегію розвитку університету до повернення в м. Луганськ. Ми створюємо різні кампуси в різних містах. На сьогоднішній день виникла потреба в створенні ще одного кампусу в м. Сєвєродонецьк. Там будуть знаходитися якісь адміністративні та управлінські органи, а також ті спеціальності, які не отримують розвитку на цій території.

Вікторія Калініна,
прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка