Презентація видання «Нариси історії Луганщини»

У Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стелецького відбулася презентація книги «Нариси історії Луганщини».

Сьогодні 24 березня в Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стелецького відбулася презентація книги «Нариси історії Луганщини», яка пройшла в дружній атмосфері.

На презентації книги були присутні: автор книги Віталій КУРИЛО – Голова вченої ради ЛНУ імені Тараса ШЕВЧЕНКА, Олена КАРАМАН – ректорка Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Володимир МОРОЗ – Голова первинної Профспілкової організації університету, співробітники, викладачі, студенти ЛНУ імені Тараса Шевченка, в.о. директора Лубенського краєзнавчого музею Наталія Віталіївна ЦИГАНОК, співробітники музею, гості, творча інтелігенція Лубенської громади, представники засобів масової інформації.

Представлена книга «Нариси історії Луганщини» написана авторами в різні роки з використанням широкого кола джерел і літератури, де розглядаються окремі питання стародавньої та середньовічної історії краю, його становище під час козацького освоєння XVI-XVIII століть, місце в суспільно-політичних процесах Наддніпрянської України, роль іноземців у промисловому освоєнні регіону, події Української революції 1917-1921 рр. та трагічні сюжети 1920-1940 рр., авторами якої є:

Віталій КУРИЛО, доктор педагогічних наук, професор, Голова вченої ради Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Голова Луганської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Протягом багатьох років займається історією Донбасу.

Ольга ЗАБУДКОВА, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, відповідальний секретар Луганської обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Серед наукових інтересів – історія Луганщини XIX – початку XX ст.

Олександр НАБОКА, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії України Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, член Луганської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, багаторічний дослідник та популяризатор української історії Луганського краю.

Книга «Нариси історії Луганщини» розрахована на широке коло читачів, всіх, хто цікавиться історією, сучасністю й переймається майбутнім Луганщини.

Представлена праця містить матеріали різноманітних краєзнавчих досліджень, які проводилися науковцями нашого університету протягом останніх років. Оскільки цей період був пов’язаний із вимушеною евакуацією закладу до Старобільська, розташованого в географічному центрі півночі Луганської області, то акцент зроблено на висвітлення історії саме цього регіону.

Під час підготовки цього видання надзвичайно важливого значення набуло плідне співробітництво з Інститутом археології НАН України, матеріали якого стали цінним джерелом щодо історії Луганщини, представлені в документальних архівних матеріалах.

Автор Віталій Семенович КУРИЛО зауважив, що написання цієї книги було б неможливим без опори на здобутки краєзнавців Луганського краю, які багато років займаються дуже різними проблемами регіональної історії. Тож поєднання результатів досліджень багатьох науковців із аналізом нових та вже відомих архівних та опублікованих джерел дало нагоду створити більш-менш цілісну картину історичного розвитку Луганщини.

Додамо, що науково-популярний характер видання обумовив формат поданого матеріалу. Автори зосередилися на значних історичних пам’ятках краю, а також діяльності історичних постатей, які мали помітну роль в українській історії.

Насамкінець, Віталій КУРИЛО наголосив на усвідомленні важливості майбутньої краєзнавчої роботи, яка й надалі проводитиметься вченими ЛНУ імені Тараса Шевченка та подякував усім причетним до створення наукового видання «Нариси історії Луганщини». Його заключні слова: «Луганщина – це Україна! Луганщина була, є і буде!»

Ректорка ЛНУ імені Тараса Шевченка Олена КАРАМАН щиро подякувала за величезний неоціненний і вагомий вклад професора Віталія КУРИЛО в науку, за його значний педагогічний і історичний внесок, як для університету, так і для всієї України. Олена Леонідівна на заключення додала: «Наша місія передавати наші надбання, нові здобутки та культурні цінності нащадкам, молодому поколінню, яке ростиме у вільній та незалежній Україні!»

Приємним сюрпризом був подарунок від відомого художника, почесного члена спілки художників України Олександра МІРОШНИЧЕНКА, який прожив на Луганщині 30 років, його авторська картина маслом з краєвидами Лубенщини.

Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка