10 березня у приміщенні Лубенської міської ради відбулася презентація спільного науково-методичного альманаху «Плекаємо особистість».
Альманах розроблено та підготовлено в межах Проєкту ЄС «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення та встановлення миру» («Intensification of influence of teachers of Luhansk region on the processes of reconciliation and peace-building»).
На заході були присутні: ректор Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Олена КАРАМАН, Голова Первинної профспілкової організації Володимир МОРОЗ, інші представники та працівники університету, керівники та працівники Лубенської громади на чолі з Головою міської ради Олександром ГРИЦАЄНКО, керівники ЗЗСО та педагогічні працівники, начальник Управління освіти Мирослав КОСТЕНКО, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, професор Олександр СИДОРЕНКО та представники засобів масової інформації.
Першою взяла слово Олена Леонідівна, яка почала промову з теплих слів, що надзвичайно приємно розпочинати весну саме з позитивних подій: святкування 102-ї річниці ЛНУ імені Т.Шевченка, вшанування пам’яті символа університету Тараса Григоровича з нагоди 209-ї річниці з його дня народження і тепер презентації п’ятого випуску науково-методичного альманаху «Плекаємо особистість». Вона зауважила про високий рівень педагогічного ставлення вчителів у вихованні творчих учнів, яких ми спостерігали на заходах і які читали вірші на високому рівні, з душею, з вірою, з гордістю, а це тільки заслуга вчителів, які змогли викарбувати такий талант в дітях.
Коротко розповіла про сам Альманах, який було засновано Луганським національним університетом, а саме Віталієм КУРИЛО, і який призначено для науково-педагогічних здобувачів вищої освіти, аспірантів, докторантів, громадськості, усіх тих, хто цікавиться інноваціями в галузі освіти.
У виданні досвід освітян Лубенщини представлено в межах основних напрямів освітньої діяльності та відбиває зміст і технології виховної роботи в закладах освіти, актуальні проблеми дошкільної та початкової освіти, тенденції розвитку природничо-математичної та технологічної галузей освіти, психологічні та інклюзивні засади освітнього процесу, досвід та перспективи суспільно-гуманітарної роботи в закладах освіти, управлінські аспекти освітньої діяльності.
Далі слово взяв Голова міської ради Олександр ГРИЦАЄНКО. У промові він зауважив, що досі у громаді були пам’ятники Шевченку, названі вулиці його ім’ям, але ніколи не було закладу з іменем величного генія аж до тепер.
Цитуємо його слова: «Тепер у нас є наш університет, на нашій території, який навчає наших дітей і допомогає нашим вчителям».
Сказав стисло про науково-методичний альманах «Плекаємо особистість», про теми збірника, про те, що при ознайомленні з виданням був приємно здивований і вражений новими прізвищами у ньому. Побажав набувати і надалі спільний досвід, яким поділилися 42 викладачі.
Після цього розпочалося вручення Альманаху викладачам, які долучилися до його створення.
На врученні завуч Засульського ліцею Лариса ДЕРКАЧ подякувала всім вчителям, які взяли участь у розробці збірника, його статей, тем та наголосила, що Альманах повинен існувати і повинен був бути виданий.
Після неї виступила диретор Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №6 Лариса ДЕРКАЧ, яка долучилася до створення цього проєкту і який став для неї першим таким досвідом. Щиро подякувала університету та особисто Олені КАРАМАН і зазначила, що з появою Луганського національного університету імені Тараса Шевченка зросла для всіх кількість освітніх можливостей і вже навіть студенти ЛНУ проходять практику у їхній школі.
Виконавчий комітет Лубенської міської ради вручили подяки за плідну співпрацю, всебічну підтримку педагогічних працівників та вагомий внесок у розбудову освітньої галузі Лубенської територіальної громади Олені КАРАМАН, Володимиру МОРОЗУ, Віталію КУРИЛО.
Гарними піснями та музикою привітали всіх присутніх із значущою подією квартет «Гілея» Михнівського сільського клубу у складі подружжя Супрун Анатолія та Лариси і подружжя Соляр Віталія та Світлани.
Коротко акцентував увагу на аспектах зовнішнього оцінювання, яке потрібно опрацювати, зупинився на новому форматі тестування, який буде набагато об’єктивніший та складніший для того, щоб розширити світогляд учнів, їх інтелект і поліпшити їх знання. Закликав викладачів дати суспільству стопроцентних освічених фахівців!
Бажаємо всім нових творчих та наукових успіхів!
Зміст цього документу є виключно відповідальністю ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та ні в якому разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу.
Прес-центр ЛНУ імені Тараса Шевченка