Координаційна зустріч за програмою ЄС

10-11 лютого 2022 р. голова вченої ради університету Віталій Курило та ректорка Олена Караман взяли участь у Координаційній зустрічі за програмою ЄС, що проходила в Донецькому національному технічному університеті (м. Покровськ).

Учасниками заходу стали представники переміщених ЗВО – бенефіціарів грантової програми ЄС «Підтримка переміщених вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей».

Метою зустрічі – оновити інформацію щодо стану виконання грантових проєктів; підвищити обізнаність переміщених ЗВО у сфері реалізації різних проєктів міжнародної технічної допомоги; обговорити та визначити подальші дії щодо реалізації програми підтримки.

Організатором і координатором зустрічі виступив Назарій Атаманчук, спеціаліст зі стратегічного планування Програми з відновлення та розбудови миру ООН.

Представники переміщених ЗВО ознайомилися з ходом реалізації проєкту за фінансової підтримки ЄС «EDUTIP – Energy-efficient Digital University for Technical Innovation Promotion» на базі Донецького національного технічного університету (м. Покровськ).

Під час обговорення результатів реалізації грантових проєктів в рамках підтримки ЄС для переміщених ЗВО Віталєм Курилом та Оленою Караман було окреслено стан виконання нашим університетом проєкту ЄС «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення та встановлення миру» за два роки; спрогнозовано завдання на третій, заключний рік його виконання.

Центральною подією заходу стала презентація можливостей участі переміщених ЗВО в проєктах міжнародної технічної допомоги та Програмі ЄС Еразмус+ для розвитку інтернаціоналізації університетів.

Експертами в цьому питанні стали Світлана Шитікова, директорка Національного офісу Еразмус+ в Україні та Світлана Калашнікова, спеціалістка з питань інституційного розвитку ЗВО.

Захід завершився наданням переміщеним ЗВО інструментів інституційного аудиту потенціалу закладів вищої освіти та визначення потреб для їх розвитку.

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Команда проєкту