STEM-освіта

Викладачі факультету природничих наук взяли участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку».

9 листопаду декан факультету природничих наук Наталія МАЦАЙ, завідувачка кафедри біології та агрономії Галина ЄВТУШЕНКО, викладачі Ольга ГУБСЬКА, Сергій ЛИТВИНЕНКО, Наталія КОРЖОВА та Віра ЯВТУШЕНКО, здобувачі освіти факультету традиційно взяли учать у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку». Організатором конференції виступив Інститут модернізації змісту освіти. Метою конференції є представлення українського та закордонного досвіду розвитку STEM-освіти, вивчення ефективних науково-методичних підходів і технологічних рішень організації STEM-навчання в умовах цифровізації та реалізації дидактичних принципів Нової української школи, формування професійної компетентності педагогів з питань STEM-освіти у системі неперервної педагогічної освіти тощо. У роботі конференції розглянуто декілька тематичних напрямків, а саме: теорія і практика STEM-освіти: український та закордонний досвід; формування професійної компетентності педагогів з питань STEM-освіти в контексті реалізації Нової української школи у системі неперервної педагогічної освіти; організація освітнього STEM-середовища: моделі, науково-методичне забезпечення, досвід організації роботи STEM-центрів/лабораторій та інтерактивних музеїв науки; інноваційні підходи щодо самовизначення здобувачів освіти до побудови успішної STEM-кар’єри. У межах конференції було проведено 6 майстер-класів за темами: «Робототехніка» та «Нові обрії НУШ».

Конференція розпочалася з мотиваційних вітань Євгена БАЖЕНКОВА, директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», доктора економічних наук, доцента, Світлани ФІЦАЙЛО, начальниці відділу змісту освіти, мовної політики та освіти національних меншин Головного управління загальної середньої освіти Директорату шкільної освіти МОН України, Олександри СТРИЖАК, заступника директора з наукової роботи НЦ «Мала академія наук України», старшого наукового співробітника, доктора технічних наук. Модераторами зустрічі виступили Валентина ЧЕРНОМОРЕЦЬ, завідувачка сектору досліджень освітніх процесів відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Ірина ВАСИЛЕНКО, завідувачка сектору науково-методичного забезпечення STEM-освіти відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти». Під час основної частини засідання було представлено цікаві доповіді – «Формування української парадигми STEM-освіти як актуальна педагогічна проблема», Оксани ЛОЗОВОЇ, начальниці відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», «The Emergence of Generative AI in Education» (Поява генеративного ШІ в освіті), Ilya LEVIN, head of the department Science Education», faculty «Humanities», Tel Aviv University Doctor of technical sciences, professor, Tel Аviv, Israel, «Зарубіжний досвід STEM-освіти для НУШ», Тетяни ЗАСЄКІНОЇ, заступниці директора, головна наукова співробітниця відділу STEM-освіти Інституту педагогіки НАПН України, докторки педагогічних наук. З великою зацікавленістю було прослухано доповідь «STEM-освіта як механізм підвищення конкурентоспроможності громади в умовах воєнного часу (з досвіду Донеччини)», Віктора ШАБАНОВА, проректора Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат біологічних наук, доцента.

Після закінчення конференції викладачі та здобувачі освіти із зацікавленістю обговорювали зміст доповідей та проєктували нові ідеї відновлення STEM-лабораторій в університеті після другого переміщення. Жваве обговорення викликали доповіді щодо використання ШІ в освітньому процесі.

Дякуємо організаторам за цікавий науковий захід!