Навчання в Естонській школі дипломатії

Викладач кафедри історії України навчально-наукового інституту історії, міжнародних відносин і соціально-політичних наук продовжує своє навчання в Естонській школі дипломатії.

Минулий тиждень був насичений заходами та зустрічами, що були організовані для студентів програми «Міжнародні відносини».

Так, у понеділок 06 листопада до школи з офіційним візитом завітав Посол CША в Естонії, Джордж П. Кент. З моменту вступу на дипломатичну службу у 1992 році посол Кент служив у дипломатичних представництвах США у Ташкенті (Узбекистан), Варшаві (Польща), Бангкоку (Таїланд) (двічі) та Києві (Україна) (двічі). Студенти мали можливість вільно задавати питання та спілкуватись з паном Послом. Серед обговорюваних тем, завдяки нашим представникам, було і питання України, міжнародної підтримки та можливостей подальшої співпраці.

7 листопада студентам випала можливість особисто поспілкуватись з італійським послом в Естонії Даніеле Рампаццо. Містер Рампаццо розповів про власний досвід роботи на посаді Посла від Італії, про італійську позицію відносно сучасної геополітичної ситуації, про дійсні та майбутні громадські проекти на підтримку стосунків зі Східноєвропейськими державами. Ним було підкреслено, що Естонія та Італія як члени ЄС та Атлантичного альянсу поділяють цінності демократії та свободи, а також розвиток глибоких двосторонніх відносин. Підтримка України, яка захищає основний принцип міжнародного права, є спільним зобов’язанням, а участь Збройних Сил у контингентах НАТО в регіоні Балтійського моря підтверджує солідарність між союзниками.

Наступного дня поважним гостем Естонської дипломатичної школи став Містер Маркус Герінг, голова Cooperation &Reconstruction of Ukraine Estonian Centre of International Development. Діючи під управлінням Міністерства закордонних справ, ESTDEV організує та координує естонську співпрацю у галузі розвитку та проекти гуманітарної допомоги у країнах східного сусідства Європи та на африканському континенті. Містер Герінг пояснив, що його головна позиція в тому, що підтримка України обов`язкова через співпрацю з метою розвитку та відновлення, адже це показує, що Естонія твердо підтримує Україну як відданий друг та партнер.

Окрім того, весь навчальний тиждень в Естонській дипломатичній школі цього разу був присвячений вивченню курсу Міжнародної економіки. Лектором став Мееліс Кітсінг — ректор і професор політичної економії Естонської бізнес-школи. Його дослідження опублікували Transnational Corporations Review, Journal of Politics, Policy and Internet, Journal of Information Technology and Politics, а також Springer, IEEE, ACM, Leuven University і MIT Press. Він проводив дослідження та викладав у Массачусетському університеті, Національному центрі цифрового урядування (США), Університеті Джорджа Мейсона, Центральноєвропейському університеті, Гарвардському університеті, Університеті Коннектикуту, Стокгольмській школі економіки та багатьох інших університетах Європи та Сполучених Штатів. Мееліс Кітсінг є автором книги «Політична економія цифрових екосистем» (Routledge 2021). Тож курс дійсно був захоплюючим і цікавим, а наприкінці навчання студентам пропонується самостійно опрацювати одну з міжнародних економічних проблем. Так, наша представниця буде працювати над проблемою транзиту українського зерна у країни Африки.

Настільки насичена програма є важливою умовою успішного навчання та розвитку майбутнього співробітництва між молодими науковцями та міжнародними представниками. Найголовніше, що сьогодні майбутнє України та підтримки українських громадян є дійсно центральним питанням на будь-яких міжнародних дипломатичних зустрічах. Участь наших представників у подібних заходах та програмах навчання є запорукою успішної інтеграції у європейське товариство.

Команда Проєкту ЄС

Зміст цього документу є виключно відповідальністю ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та ні в якому разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу.