Зустріч керівника проєкту ЄС Віталія Курила з управліннями, відділами та закладами освіти Луганської області

27 січня 2023 року відбулася зустріч керівника проєкту, голови вченої ради ЛНУ імені Тараса Шевченка Віталія Курила та представниці керівного складу проєкту, ректорки університету Олени Караман з управліннями, відділами та закладами освіти Луганської області.

Зустріч з освітянською спільнотою Луганської області проходила у форматі круглого столу за підтримки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в особі заступниці голови Катерини Безгинської  та Департаменту освіти і науки Луганської обласної військово-цивільної адміністрації в особі директора Юрія Стецюка.

На порядку денному круглого столу на тему: «Стан та перспективи співпраці Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» з управліннями, відділами та закладами освіти Луганської області» стояло 2 питання: 1. Про діяльність ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» в умовах війни росії проти України та другого переміщення (доповідач Віталій Курило). 2. Сучасний стан та перспективи співпраці Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» з управліннями, відділами та закладами освіти Луганської області (доповідачка Олена Караман).

У своїй доповіді Віталій Курило розповів про діяльність університету в умовах повномасштабної війни та його другого переміщення до Полтавської області (міст Полтава, Лубни, Миргород); визначну роль Проєкту ЄС «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру» у встановленні нових партнерських стосунків із закладами управліннями, відділами та закладами освіти Полтавської області та відновленні й підтримці зв’язків з освітньою системою Луганської області; розвитку матеріально-технічної бази університету на новому місті тощо.

Олена Караман ретельно схарактеризувала сучасний стан та визначила 10 перспективних напрямів співпраці Державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» з управліннями, відділами та закладами освіти Луганської області в умовах переміщення, зокрема в межах Проєкту ЄС  «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру».

На зустрічі були присутні керівники органів управління освітою районних державних адміністрацій, міських, сільських, селищних рад, військово-цивільних адміністрацій Луганської області, що представляли об’єднані територіальні громади (ОТГ) 4 районів Луганської області, які також перемістилися на вільну українську територію внаслідок тимчасової окупації та важких боїв на території Луганської області: Сватівський район (Білокуракинська, Коломийчиська, Красноріченська, Нижньодуванська, Сватівська, Троїцька ОТГ), Сєвєродонецький район (Сєвєродонецька, Гірська, Кремінська, Лисичанська, Попаснянська, Рубіжанська ОТГ), Старобільський район (Старобільська Біловодська Білолуцька) Марківська Новопсковська Чмирівська Шульгинська ОТГ), Щастинський район (Щастинська, Новоайдарська, Широківська ОТГ). Саме вчителі, викладачі, учні, студенти цих ОТГ і є цільовими групами Проєкту.

У ході конструктивного спілкування учасники круглого столу дійшли висновку про необхідність консолідації всіх суб’єктів освітньої системи Луганської області навколо спільної мети – Перемога, деокупація та реінтеграція Луганщини в український правовий простір; продовження спільного виконання Проєкту ЄС «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру» як консолідуючого чинника миротворчих процесів на Луганщині як в умовах війни, так і повоєнного відновлення.


 

Цей документ був підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст цього документу є виключно відповідальністю ДЗ «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» та ні в якому разі не може розглядатися як позиція Європейського Союзу.

 

Команда проєкту