Офіційна зустріч з міжнародними партнерами

В ЛНУ імені Тараса Шевченка відбулася офіційна зустріч з міжнародними партнерами в межах Проєкту ЄС «Інтенсифікація впливу вчителів Луганської області на процеси примирення і встановлення миру».

2 грудня 2022 року на факультеті іноземних мов відбулася офіційна онлайн зустріч з представниками Факультету іноземних мов і літератур (Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine) Державного педагогічного університету імені Йона Крянге (Universitatea Pedagogică de Stat “ION CREANGĂ” din Chișinău), який є провідним державним закладом вищої освіти педагогічного спрямування Республіки Молдова, розташованим в місті Кишинів. Рамкова угода про співробітництво була підписана двома університетами 22 листопада 2022 року за активного сприяння відділів міжнародних зв’язків закладів.

Зі сторони ДЗ «ЛНУ імені Тараса Шевченка» на зустрічі були присутні в.о. декана факультету іноземних мов, доктор педагогічних наук, професор Ірина В. Мигович, заступник декана з навчальної роботи Людмила А. Овчарова, в.о. завідувача кафедри романо-германської філології Ольга Є. Юніна. Зі сторони Державного педагогічного університету імені Йона Крянге на зустрічі були присутні декан факультету іноземних мов та літератур Анжела Солчан (Angela SOLCAN), заступник декана Вероніка Болдума (Veronica BOLDUMA), завідувачка кафедри романської філології Анастасія Сава (Anastasia SAVA), завідувачка кафедри англійської філології Оксана Голубовскі (Oxana GOLUBOVSCHI), завідувач кафедри германської філології Віктор Кісельов (Victor CHISELIOV).

Під час зустрічі було представлено основні здобутки та напрацювання партнерів, а також окреслені перспективи подальшого співробітництва. Зокрема, зазначено, що факультет іноземних мов і літератур (Facultatea de Limbi şi Literaturi Străine) було засновано в 1948 року, і наразі він має сучасну інфраструктуру з декількома спеціалізованими центрами відповідно до інтересів студентів і викладачів: DAAD (Німецька служба академічних обмінів), OeAD (Австрійське агентство з міжнародного співробітництва в освіті та наукових дослідженнях), ETRC (Teacher Resource Center of English), CICF (Франкомовний інформаційно-дослідницький центр), CCI (Італійський культурний центр). Зважаючи на значний досвід підтримки діяльності інформаційно-культурних та ресурсних центрів в ЛНУ імені Тараса Шевченка, а також на перспективу відкриття Центру французької мови та культури на базі факультету іноземних мов за підтримки Посольства Франції в Україні в 2023 році, сторони напрацювали низку найбільш актуальних та перспективних моделей взаємовигідної співпраці, серед яких, окрім зазначеного, і студентська мобільність, гостьові лекції, програма подвійних дипломів для ОС магістра, розробка спільних грантових проєктів та українські студії з окремих аспектів культури та мови.

Команда проєкту